Sormat LA+ 6Tuotenumero: 3053617

Sormat
Iskuankkuri
ilman kaulusta, ETA, FZB
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 3053617
LA+ iskuankkuri ilman kaulusta, sinkitty. ETA-hyväksytty iskuankkuri, täydellinen ripustusjärjestelmiin.
Prisjakt
8,70 €
Sis. ALV
Saatavilla olevat vaihtoehdot
M6x25 mm, 10 kpl

Arvioitu toimitusaika 8-10 päivää toimittajalta

Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 3053617
LA+ iskuankkuri ilman kaulusta, sinkitty. ETA-hyväksytty iskuankkuri, täydellinen ripustusjärjestelmiin.

Tuotetiedot

Tuotekuvaus

LA+ iskuankkuri ilman kaulusta, sinkitty. ETA-hyväksytty iskuankkuri, täydellinen ripustusjärjestelmiin. Esiasennukseen asennustyökaluilla. Varustettu sisäkierteellä metrisiä ruuveja ja tankoja varten. Sopiva ruuvin pituus on 1-1,5 x ankkurin halkaisija + asennuspaksuus. Alhainen poraussyvyys helpottaa porausta ja kattoasennusta. Soveltuu sprinklerijärjestelmiin.

Iskuankkurit on tarkoitettu käytettäväksi keskisuurten ja suurten kuormien kanssa. Iskuankkuri soveltuu koviin materiaaleihin, kuten betoniin, kiinteään tiileen (max. M8) ja luonnonkiveen. On tärkeää tietää, että iskuankkuria ei voi laajentaa ruuvilla. Kiila työnnetään naskalilla alaspäin ankkurin uraiseen osaan, joka laajenee.
  • Materiaali: Hiiliteräs
  • Pintakäsittely: Sisäkäyttöön tarkoitettu sähkösinkitys
  • Materiaali: Halkeillut betoni (M6,M8, M10) - halkeilematon betoni - Luonnonkivi - Kiinteä tiili (M6, M8)
  • Käyttöalue: Ripustusjärjestelmät - Putkistot - Ilmakanavat - Sprinklerijärjestelmät - Kaapelitikkaat - Koneet - Konsolit - Kattotuolit
  • Sallitut kuormitukset kilowatteina (kN): halkeilemattomassa betonissa C20/25
  • Hyväksytty seuraavien vaatimusten mukaisesti: ETA-13/0441 (M6-M10) ja ETA-13/0442 (M8-M16) + CE
Tekniset tiedot: 
Kierteen halkaisija M6
Poran halkaisija8 mm
Pituus25 mm
Kierteen pituus11 mm
Poraussyvyys27 mm
Asennussyvyys25 mm

Spesifikaatiot

EAN 6416031943102

Valmistaja 

Valmistajan osoite 

Ota yhteyttä valmistajaan 

Suosittelemme