Metabo MS18LTX15Tuotenumero: 3141272
Metabo
Akkuoksasaha
ilman akkua ja laturia
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 3141272
Metabo MS18LTX15 on kätevä ja tehokas 18V akkuoksasaha käyttöturvallisuutta lisäävillä ominaisuuksilla. Soveltuu oksien karsimiseen, sahaamiseen ja muuhun pihan ja puutarhan ylläpitoon liittyvään. Yhdessä MS-teleskooppivarren (lisävaruste) kanssa miniketjusahan ulottuvuutta voidaan pidentää korkeammalla sijaitsevien oksien sahaamiseen.
Prisjakt
Sis. ALV
3 kpl varastossa | Lähetetään pe 15. toukokuuta
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 3141272
Tuotetiedot
Metabo MS18LTX15 on kätevä ja tehokas 18V akkuoksasaha käyttöturvallisuutta lisäävillä ominaisuuksilla. Soveltuu oksien karsimiseen, sahaamiseen ja muuhun pihan ja puutarhan ylläpitoon liittyvään. Yhdessä MS-teleskooppivarren (lisävaruste) kanssa miniketjusahan ulottuvuutta voidaan pidentää korkeammalla sijaitsevien oksien sahaamiseen. Jopa 60 katkaisua Ø 80 mm:n kovapuuhun yhdellä akun latauksella (Li-Power-akku 18 V/2,0 Ah, ei sisälly toimitukseen). Turvallisempi työskentely teräsuojuksen, kahvasuojan ja ylimääräisen tahattomalta käynnistymiseltä suojaavan turvakytkimen ansiosta.
  • Kätevä ja tehokas 18V akkuoksasaha käyttöturvallisuutta lisäävillä ominaisuuksilla
  • Soveltuu oksien karsimiseen, sahaamiseen ja muuhun pihan ja puutarhan ylläpitoon liittyvään
  • Jopa 60 katkaisua Ø 80 mm:n kovapuuhun yhdellä akun latauksella (Li-Power-akku 18 V/2,0 Ah, ei sisälly toimitukseen)
  • Helppo käsitellä kompaktin rakenteen, keveyden ja kumipäällysteisten tartuntapintojen ansiosta
  • Matalan rekyylin ketju tasaisiin, turvallisiin leikkauksiin ja alhaiseen tärinään
  • Monta tuotemerkkiä, yksi akkujärjestelmä: tuote on yhteensopiva kaikkien CAS-tuotemerkkien 18 V:n akkujen ja latureiden kanssa
Toimituksen sisältö
  • Laippa 15 cm, sahaketju 15 cm (1/4" LP 1,1 mm)
  • Teräsuojus
  • Ekologinen tarttuva ketjuöljy 100 ml
  • Kuusiokoloavain kuulapäällä
Tekniset tiedot
Sisältyvien akkujen lukumäärä0
Akkulaturin kanssaEi
Nimellisjännite18 V
Laipan pituus150 mm
Paino ilman akkua1,6 kg
Ketjunopeus5 m/s
VirtalähdeAkku
Tärinäarvo2,5-2,5 m/s²
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Laipan pituus 150 mm
Volttia 18 V