Frico Relax GlassTuotenumero: 4079458
Säteilylämmitin
musta, 3000 W, 230 V
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4079458Relax Glass on tyylikäs infralämmitin/terassilämmitin, jossa on sävytetystä keraamisesta lasista valmistettu etupaneeli. Tämä lyhytaaltoinen infralämmitin tuottaa välitöntä lämpöä. Soveltuu hyvin esille ulkotiloihin sävytetyn lasipaneelin sekä huomaamattoman ja tyylikkään muotoilun ansiosta. Sopii hyvin esim. terasseille, ravintoloiden ulkotiloihin ja kattoterasseille.
817,50 €
Sis. ALV
Lähetetään 10-14 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tämä tuote sisältyy seuraaviin:
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4079458Relax Glass on tyylikäs infralämmitin/terassilämmitin, jossa on sävytetystä keraamisesta lasista valmistettu etupaneeli. Tämä lyhytaaltoinen infralämmitin tuottaa välitöntä lämpöä. Soveltuu hyvin esille ulkotiloihin sävytetyn lasipaneelin sekä huomaamattoman ja tyylikkään muotoilun ansiosta. Sopii hyvin esim. terasseille, ravintoloiden ulkotiloihin ja kattoterasseille.
Tuotetiedot
Relax Glass on tyylikäs infralämmitin/terassilämmitin, jossa on sävytetystä keraamisesta lasista valmistettu etupaneeli. Tämä lyhytaaltoinen infralämmitin tuottaa välitöntä lämpöä. Soveltuu hyvin esille ulkotiloihin sävytetyn lasipaneelin sekä huomaamattoman ja tyylikkään muotoilun ansiosta. Sopii hyvin esim. terasseille, ravintoloiden ulkotiloihin ja kattoterasseille. Asennetaan vaakasuoraan seinälle tai kattoon mukana toimitettavilla kannakkeilla. Lämmittimen kulmaa voidaan kallistaa useisiin eri kiinteisiin asentoihin.
Huom!2,2 kW:n malli on tarkoitettu vain seinäasennukseen.
Huom!2,2 kW:n malli on tarkoitettu vain seinäasennukseen.
- IP65
- Valoredusoiva keraaminen lasinen etulevy
- Halogeenilamppu, jossa heijastin kiillotettua alumiinia
- Asennuskorkeus 2-3 m (seinä) / 2-3 m (katto)
| Tekniset tiedot | |
| Lämmitystasojen määrä | 1 |
|---|---|
| Leveys | 1286 mm |
| Syvyys | 128 mm |
| Väri | Musta |
| Korkeus | 170 mm |
| Kotelointiluokka (IP) | IP65 |
| Maksimilämmitysteho | 3000 W |
| Minimiasennuskorkeus | 2.1 m |
| Malli/tyyppi | Katto-/seinäsäteilijä |
| Asennustapa | Pinta-asenteinen |
| Jännite | 230-240 V |
| Pinnan väri | Musta |
| Malli | IHRG30BB65 |
EAN 7393410856477
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
