Frico Term ShortTuotenumero: 4079433
Säteilylämmitin
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4079433Term Short on kompakti, helppokäyttöinen halogeeni-infralämmitin/terassilämmitin ulkokäyttöön. Hillitty muotoilu, joka sopii useimpiin ympäristöihin.
375,10 €
Sis. ALV
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Lähetetään 10-14 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tämä tuote sisältyy seuraaviin:
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4079433Term Short on kompakti, helppokäyttöinen halogeeni-infralämmitin/terassilämmitin ulkokäyttöön. Hillitty muotoilu, joka sopii useimpiin ympäristöihin.
Tuotetiedot
Term Short on kompakti, helppokäyttöinen halogeeni-infralämmitin/terassilämmitin ulkokäyttöön. Hillitty muotoilu, joka sopii useimpiin ympäristöihin. Laite asennetaan seinälle mukana toimitetun kiinnikkeen avulla ja liitetään maadoitettuun pistorasiaan. Vaihtoehtoiset asennusvaihtoehdot esim. kattoon, aurinkovarjon tai markiisin alle ovat myös mahdollisia lisäkiinnikkeillä. Lämmitintä voidaan kallistaa 35°:sta 55°:een. Sitä ei saa koskaan asentaa suoraan alaspäin suunnattuna. L-kannatin sisältyy malliin IHTXXS. T-kannatin sisältyy malleihin IHTXXW/B/G. Term Short on varustettu 1,9 metriä pitkällä johdolla, jossa on pistotulppa liitäntää varten maadoitettuun pistorasiaan. Halogeenilamppu heijastimella kiillotettua alumiinia.
- Kompakti muotoilu
- Tyylikäs ja huomaamaton
- Saatavana väreinä musta, kiillotettu alumiini, valkoinen ja harmaa
- Asennuskorkeus 1,8 - 2,5 m (seinä) / 2 - 3 m (katto)
| Tekniset tiedot | |
| Lämmitystasojen määrä | 1 |
|---|---|
| Leveys | 505 mm |
| Syvyys | 217 mm |
| Korkeus | 97 mm |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 |
| Maksimilämmitysteho | 1500 W |
| Minimiasennuskorkeus | 1.8 m |
| Malli / Tyyppi | Seinälämmitin |
| Asennustapa | Pinta-asenteinen |
| Jännite | 230 V |
| Suojuksen väri | Alumiini |
| Tyyppi | IHT15S44 |
EAN 7393410856309
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
