Metabo MS18LTX15Tuotenumero: 3141272
Akkuoksasaha
ilman akkua ja laturia
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 3141272Metabo MS18LTX15 on kätevä ja tehokas 18V akkuoksasaha käyttöturvallisuutta lisäävillä ominaisuuksilla. Soveltuu oksien karsimiseen, sahaamiseen ja muuhun pihan ja puutarhan ylläpitoon liittyvään. Yhdessä MS-teleskooppivarren (lisävaruste) kanssa miniketjusahan ulottuvuutta voidaan pidentää korkeammalla sijaitsevien oksien sahaamiseen.
Sis. ALV
3 kpl varastossa | Lähetetään pe 15. toukokuuta
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotetiedot
Metabo MS18LTX15 on kätevä ja tehokas 18V akkuoksasaha käyttöturvallisuutta lisäävillä ominaisuuksilla. Soveltuu oksien karsimiseen, sahaamiseen ja muuhun pihan ja puutarhan ylläpitoon liittyvään. Yhdessä MS-teleskooppivarren (lisävaruste) kanssa miniketjusahan ulottuvuutta voidaan pidentää korkeammalla sijaitsevien oksien sahaamiseen. Jopa 60 katkaisua Ø 80 mm:n kovapuuhun yhdellä akun latauksella (Li-Power-akku 18 V/2,0 Ah, ei sisälly toimitukseen). Turvallisempi työskentely teräsuojuksen, kahvasuojan ja ylimääräisen tahattomalta käynnistymiseltä suojaavan turvakytkimen ansiosta.
- Kätevä ja tehokas 18V akkuoksasaha käyttöturvallisuutta lisäävillä ominaisuuksilla
- Soveltuu oksien karsimiseen, sahaamiseen ja muuhun pihan ja puutarhan ylläpitoon liittyvään
- Jopa 60 katkaisua Ø 80 mm:n kovapuuhun yhdellä akun latauksella (Li-Power-akku 18 V/2,0 Ah, ei sisälly toimitukseen)
- Helppo käsitellä kompaktin rakenteen, keveyden ja kumipäällysteisten tartuntapintojen ansiosta
- Matalan rekyylin ketju tasaisiin, turvallisiin leikkauksiin ja alhaiseen tärinään
- Monta tuotemerkkiä, yksi akkujärjestelmä: tuote on yhteensopiva kaikkien CAS-tuotemerkkien 18 V:n akkujen ja latureiden kanssa
Toimituksen sisältö
- Laippa 15 cm, sahaketju 15 cm (1/4" LP 1,1 mm)
- Teräsuojus
- Ekologinen tarttuva ketjuöljy 100 ml
- Kuusiokoloavain kuulapäällä
| Tekniset tiedot | |
| Sisältyvien akkujen lukumäärä | 0 |
|---|---|
| Akkulaturin kanssa | Ei |
| Nimellisjännite | 18 V |
| Laipan pituus | 150 mm |
| Paino ilman akkua | 1,6 kg |
| Ketjunopeus | 5 m/s |
| Virtalähde | Akku |
| Tärinäarvo | 2,5-2,5 m/s² |
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Laipan pituus 150 mm
Volttia 18 V