Bosch GRL 300 HVGTuotenumero: RA17015-1
Bosch
Pyörivä laser
sis. laservastaanottimen
Tuotekuvaus
Tuotenumero: RA17015-1
Prisjakt
Sis. ALV
3 kpl varastossa | Lähetetään 24 tunnin sisällä!
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: RA17015-1
Tuotetiedot
määrittämiseen ja tarkastamiseen. Soveltuu käytettäväksi sisä- ja ulkotiloissa.
Pyörivä käyttö
Linjakäyttö
Pistekäyttö
Tämä käyttötapa takaa säädettävän lasersäteen parhaimman näkyvyyden. Sitä käytetään
esimerkiksi korkeusmittojen helppoon merkintään tai yhdensuuntaisuuden tarkastamiseen.
Huom. Linja- ja pistekäyttö eivät sovellu käyttöön laservastaanottimen kanssa.
  • Erinomainen näkyvyys sisätilakäyttöön
  • Vihreä laserlinja: neljä kertaa parempi näkyvyys punaiseen linjaan verrattuna
  • Automaattinen varoitustoiminto estää tasausvirheet töytäisyn tai tärinän sattuessa
Toimituksen sisältö
  • 1 x 9 V:n paristo (6LR61)
  • 1 x 1,5 V:n LR6-paristo (AA)
  • 2 x 1,5 V:n LR20-paristo (D)
  • Paristokotelo
  • Laservastaanotin LR 1G Professional
  • Kauko-ohjain RC1 Professional
  • Pidin
  • Yleispidike WM 4 Professional
  • Lasertähtäintaulu (sininen) (varaosanumero 1 608 M00 05K)
  • Laserlasit (vihreät) (varaosanumero 1 608 M00 05J)
  • Kantolaukku (varaosanumero 1 608 M00 05F)
Tekniset tiedot
Tuotenro Bosch0 601 061 701
Laserdiodi532 nm, < 5 mW
Käyttölämpötila0–40 °C
Varastointilämpötila-20–70 °C
Laserluokka3R
Kantama vastaanottimella300 m (halkaisija)
Kantama ilman vastaanotinta100 m (halkaisija)
Vaaitustarkkuus*± 3,0 mm 30 m matkalla (*ml. käyttökohteesta riippuva poikkeama)
Itsevaaitusalue± 5° (8 %)
Vaaitusaika15 s
SuojausluokkaIP 54
Pyörimisnopeus150, 300, 600 r/min
Linjakäytön avautumiskulma10/25/50°
Virtalähde2 x 1,5 V LR20 (D)
Jalustan kierre5/8"
Paino, n.1,8 kg
Laserlinjan väriVihreä
Mitat (pituus × leveys × korkeus)190 × 180 × 170 mm