Nilfisk MC 5M-180/840 XTTuotenumero: HY19938
Nilfisk
Painepesuri
Tuotekuvaus
Tuotenumero: HY19938
Prisjakt
Sis. ALV
Lähetetään 8-12 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: HY19938
Tuotetiedot
Painepesurin mitat ovat 890 x 570 x 1020 mm (P x L x K) ja paino 72 kg. Vesimäärä 840 l/h matalalla paineella ja 760 l/h korkealla paineella. Tuloveden enimmäislämpötila on 60 °C. Pumpun paine on 180/18 bar/MPa, 5 metrin sähkökaapeli. Varustettu letkukelalla, suurilla pyörillä, mukavalla ja säädettävällä kahvalla sekä tukevalla teräsrungolla ja -kehyksellä.
Ominaisuudet
  • Kehitetty maatalouden, teollisuuden, rakennusalan ja autoalan vaativiin töihin
  • PA - Paineohjattu kiertoventtiili – tuloveden imun mahdollisuus
  • FA - Virtausohjattu kiertoventtiili
  • Suuret pyörät ja mukava, säädettävä kahva
  • Sähkökaapelin säilytystila, automaattinen käynnistys/pysäytys
  • NA5-vinolevypumppu. 3 täyskeraamista mäntää ja vahvistettu messinkinen sylinterikansi
  • SilentPower: Moottorin kierrosluku 1450 kierr./min
  • Aksiaalimäntä, 3 keraamisesti pinnoitettua mäntää ja messinkinen sylinterikansi
  • Tukeva 30 mm:n teräsputkesta valmistettu pulverimaalattu runko
  • Pumppuun ja moottoriin helppo päästä käsiksi huoltoa varten
  • Näkyvä öljymäärän ilmaisin
  • Kokoon taittuva kädensija ja nostopisteet helpottavat säilytystä ja kuljetusta
  • Ergo-tarvikejärjestelmä.
  • XT-mallit: Letkurulla, pidempi letku ja ylimääräinen suihkuputki
Tekniset tiedot:
Pumpun paine 180/18 bar/MPa
Puhdistusteho 4,1 kg
Veden määrä, matalapaine/korkeapaine 840/760 l/h
Tuloveden enimmäislämpötila 60 °C
Käyttöteho 4,8 kW
Jännite/vaihe/taajuus/kulutus (V/~/Hz/A) 400/3/50/8,5
Sähköjohto 5 m
Imukorkeus, kuiva 1 m
Suuttimen koko 0400
Keraamiset männät 3
Pumppu 1450 RPM
Suositeltu käyttö keskimäärin päivässä (h) 5
Mitat (P x L x K) 890 x 570 x 1020 mm
Paino 72 kg
Paine, maks. 180 bar
Wattia 4800 W