Tesa 53988Tuotenumero: 2490140
Eristysteippi
musta, 20 m x 19 mm
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 2490140Pehmeästä PVC:stä valmistettu eristysteippi, jossa on korkea dielektrinen läpilyöntivoima(7000 V). Ihanteellinen sähkötöihin, kuten eristykseen tai kaapelimerkintöihin.
1,90 €
Sis. ALV
Ei tilattavissa tällä hetkellä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 2490140Pehmeästä PVC:stä valmistettu eristysteippi, jossa on korkea dielektrinen läpilyöntivoima(7000 V). Ihanteellinen sähkötöihin, kuten eristykseen tai kaapelimerkintöihin.
Tuotetiedot
Tesa 53988 on pehmeä PVC-eristysteippi, joka on luotettava apuväline sähköasentajille, mekaanikoille ja muille ammattilaisille. Sille on ominaista suhteellisen paksu kantavuus, suuri joustavuus ja erittäin hyvä pitokyky (myös teräksessä ja alhaisissa lämpötiloissa). PVC-eristysteippi soveltuu kaapeleiden eristämisen ja merkitsemisen lisäksi myös korjauksiin ja niputukseen.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
- Ihanteellinen sähkötöihin, esim. eristys- tai johdotusmerkintään
- Sertifioitu standardin IEC 60454-3-1 (VDE, IMQ, SEMKO) mukaisesti, VOC-sertifioitu ja RoHS 2.0 -direktiivin sekä REACH-asetuksen mukainen
- Paksu kantoaalto (150 μm)
- Korkea dielektrinen läpilyöntivoima (7000 V)
- Lämmönkesto +90 °C
| Tekniset tiedot: | |
| Kantoaine | Pehmeä PVC |
| Kokonaispaksuus | 150 µm |
| Liimatyyppi | Luonnonkumi |
| Pituus | 20 m |
| Leveys | 19 mm |
| Väri | Musta |
EAN 4042448434005
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja

Olav, 16 elokuu
Mycket bra tejp och snabb lev
Ulf Kenneth Sparreus, 29 toukokuu
Kanske lite för dyr för mitt behov --45 %
