Fiskars 1082299Tuotenumero: 4088194
Akkuoksaleikkuri
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4088194Fiskars akkuoksaleikkuri/-oksasakset ilman akkua. Ohileikkaava oksaleikkuri/-sakset säädettävällä ulottuvuudella. Ihanteelliset puiden ja tiheiden pensaiden karsimiseen. Leikkuupää on säädettävissä 230°, ja vartta voidaan pyörittää 360° maksimaalista toiminnallisuutta varten.
233,00 € -10%
Sis. ALV
4 kpl varastossa | Lähetetään 24 tunnin sisällä!
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tämä tuote sisältyy seuraaviin:
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4088194Fiskars akkuoksaleikkuri/-oksasakset ilman akkua. Ohileikkaava oksaleikkuri/-sakset säädettävällä ulottuvuudella. Ihanteelliset puiden ja tiheiden pensaiden karsimiseen. Leikkuupää on säädettävissä 230°, ja vartta voidaan pyörittää 360° maksimaalista toiminnallisuutta varten.
Tuotetiedot
Fiskars akkuoksaleikkuri/-oksasakset ilman akkua. Ohileikkaava oksaleikkuri/-sakset säädettävällä ulottuvuudella. Ihanteelliset puiden ja tiheiden pensaiden karsimiseen. Leikkuupää on säädettävissä 230°, ja vartta voidaan pyörittää 360° maksimaalista toiminnallisuutta varten.
Teleskooppinen varsi ulottuman pidentämiseen ja lyhentämiseen. Leikkuupäätä voidaan säätää eri kulmiin leikkaamisen helpottamiseksi. Leikkuupää voidaan lukita ja vapauttaa lukituspyörällä, ja leikkuupää voidaan kääntää eri kulmiin noin 230 asteen säätöalueella. Työkalussa on sekä leikkaus- että tarttumistila (tarttumistilan avulla oksia on helppo siirtää). Terissä non-stick-pinnoite, joka mahdollistaa puhtaan ja tarkan leikkuujäljen.
Oksasaksia käytetään yhdessä erikseen myytävien akkujen kanssa (2 kpl 12 V 4 Ah, 1082342). Akut latautuvat täyteen vain 2,5 tunnissa ja mahdollistavat jopa 1500 leikkausta yhdellä latauskerralla. Lataus onnistuu helposti mukana tulevalla USB-C-latauskaapelilla.
Teleskooppinen varsi ulottuman pidentämiseen ja lyhentämiseen. Leikkuupäätä voidaan säätää eri kulmiin leikkaamisen helpottamiseksi. Leikkuupää voidaan lukita ja vapauttaa lukituspyörällä, ja leikkuupää voidaan kääntää eri kulmiin noin 230 asteen säätöalueella. Työkalussa on sekä leikkaus- että tarttumistila (tarttumistilan avulla oksia on helppo siirtää). Terissä non-stick-pinnoite, joka mahdollistaa puhtaan ja tarkan leikkuujäljen.
Oksasaksia käytetään yhdessä erikseen myytävien akkujen kanssa (2 kpl 12 V 4 Ah, 1082342). Akut latautuvat täyteen vain 2,5 tunnissa ja mahdollistavat jopa 1500 leikkausta yhdellä latauskerralla. Lataus onnistuu helposti mukana tulevalla USB-C-latauskaapelilla.
| Tekniset tiedot | |
| Malli | Sähkökäyttöiset Fiskars-raivaussakset, ohileikkaava LP10 (1082299) |
|---|---|
| Leikkuukapasiteetti | 32 mm tuoretta puuta, 25 mm kuivaa puuta |
| Kokonaispituus | 1 150 x 170 x 150 mm |
| Mitoitusjännite | 24 V d.c. max. 4 Ah 88,8 Wh |
| Moottori | Harjaton tasavirtamoottori |
| Nettopaino | 2 300 g ilman akkua |
| Yhteensopivat akut | 2 x 12 V 4 Ah irrotettava Fiskarsin litium-ioniakku |
| Lataus | Akku voidaan ladata USB-C-tyyppisellä kaapelilla |
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 12 V
Akku kuuluu toimitukseen Ei
EAN 46561816575
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
