Dewalt DCMHT564N-XJTuotenumero: 4075887
Akkupensasleikkuri
ilman akkua ja laturia
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 407588718V XR 55 cm 25 mm akkupensasleikkuri päivitetyllä ja kapeammalla muotoilulla (39 % kapeampi runko verrattuna DCM563 -malliin, runko määritellään moottorikotelon leveydeksi). 55 cm terä 25 mm terävälillä mahdollistaa pensaiden nopean ja vaivattoman leikkaamisen. Ergonomiset pehmustetut kahvat helpottavat pensasleikkurin käsittelyä ja vähentävät väsymystä. D-muotoinen kahva helpottaa työkalun hallitsemista ja käsittelyä. Laserleikattu ja karkaistu teräksinen terä/hammastus leikkaa tehokkaasti myös paksumpia oksia ja takaa kestävyyden sekä pitkän käyttöiän.
217,10 €
Sis. ALV
Yli 10 kpl varastossa | Lähetetään ti 7. huhtikuuta
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 407588718V XR 55 cm 25 mm akkupensasleikkuri päivitetyllä ja kapeammalla muotoilulla (39 % kapeampi runko verrattuna DCM563 -malliin, runko määritellään moottorikotelon leveydeksi). 55 cm terä 25 mm terävälillä mahdollistaa pensaiden nopean ja vaivattoman leikkaamisen. Ergonomiset pehmustetut kahvat helpottavat pensasleikkurin käsittelyä ja vähentävät väsymystä. D-muotoinen kahva helpottaa työkalun hallitsemista ja käsittelyä. Laserleikattu ja karkaistu teräksinen terä/hammastus leikkaa tehokkaasti myös paksumpia oksia ja takaa kestävyyden sekä pitkän käyttöiän.
Tuotetiedot
Dewalt 18V XR 55 cm 25 mm akkupensasleikkuri päivitetyllä ja kapeammalla muotoilulla (39 % kapeampi runko verrattuna DCM563 -malliin, runko määritellään moottorikotelon leveydeksi). 55 cm terä 25 mm terävälillä mahdollistaa pensaiden nopean ja vaivattoman leikkaamisen. Ergonomiset pehmustetut kahvat helpottavat pensasleikkurin käsittelyä ja vähentävät väsymystä. D-muotoinen kahva helpottaa työkalun hallitsemista ja käsittelyä. Laserleikattu ja karkaistu teräksinen terä/hammastus leikkaa tehokkaasti myös paksumpia oksia ja takaa kestävyyden sekä pitkän käyttöiän. Yhteensopiva Dewalt-latvankeräimen kanssa, joka helpottaa leikkuujätteen poistamista leikkaamisen aikana (latvankeräin myydään erikseen). Pensasleikkurin alapuolella sijaitseva seinäkiinnityskoukku mahdollistaa sen kätevän säilytyksen, kun se ei ole käytössä. Runko ilman akkua ja laturia.
| Tekniset tiedot | |
| Akkutyyppi | Litium-ioni |
|---|---|
| Teräväli | 25 mm |
| Terän pituus | 550 mm |
| Oksan maksimipaksuus | 25 mm |
| Nimellisjännite | 18 V |
| Leikkuumäärä joutokäynnillä | 1400 /min |
| Virtalähde | Akku |
| Tärinäpäästö ah | 2.5 m/s² |
| Tärinän epävarmuus K | 1.5 m/s² |
| Paino ilman akkua | 4.69 kg |
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 18 V
Akku kuuluu toimitukseen Ei
EAN 5035048838655
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
