Dewalt DCMHT564P1-QWTuotenumero: 4075888
Akkupensasleikkuri
akun ja laturin kanssa
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 407588818V XR 55 cm 25 mm akkupensasleikkuri päivitetyllä ja kapeammalla muotoilulla (39 % kapeampi runko verrattuna DCM563 -malliin, runko määritellään moottorikotelon leveydeksi). 55 cm terä 25 mm terävälillä mahdollistaa pensaiden nopean ja vaivattoman leikkaamisen. Ergonomiset pehmustetut kahvat helpottavat pensasleikkurin käsittelyä ja vähentävät väsymystä. D-muotoinen kahva helpottaa työkalun hallitsemista ja käsittelyä. Laserleikattu ja karkaistu teräksinen terä/hammastus leikkaa tehokkaasti myös paksumpia oksia ja takaa kestävyyden sekä pitkän käyttöiän.
377,10 €
Sis. ALV
4 kpl varastossa | Lähetetään ti 7. huhtikuuta
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 407588818V XR 55 cm 25 mm akkupensasleikkuri päivitetyllä ja kapeammalla muotoilulla (39 % kapeampi runko verrattuna DCM563 -malliin, runko määritellään moottorikotelon leveydeksi). 55 cm terä 25 mm terävälillä mahdollistaa pensaiden nopean ja vaivattoman leikkaamisen. Ergonomiset pehmustetut kahvat helpottavat pensasleikkurin käsittelyä ja vähentävät väsymystä. D-muotoinen kahva helpottaa työkalun hallitsemista ja käsittelyä. Laserleikattu ja karkaistu teräksinen terä/hammastus leikkaa tehokkaasti myös paksumpia oksia ja takaa kestävyyden sekä pitkän käyttöiän.
Tuotetiedot
Dewalt 18V XR 55 cm 25 mm akkupensasleikkuri päivitetyllä ja kapeammalla muotoilulla (39 % kapeampi runko verrattuna DCM563 -malliin, runko määritellään moottorikotelon leveydeksi). 55 cm terä 25 mm terävälillä mahdollistaa pensaiden nopean ja vaivattoman leikkaamisen. Ergonomiset pehmustetut kahvat helpottavat pensasleikkurin käsittelyä ja vähentävät väsymystä. D-muotoinen kahva helpottaa työkalun hallitsemista ja käsittelyä. Laserleikattu ja karkaistu teräksinen terä/hammastus leikkaa tehokkaasti myös paksumpia oksia ja takaa kestävyyden sekä pitkän käyttöiän. Yhteensopiva Dewalt-latvankeräimen kanssa, joka helpottaa leikkuujätteen poistamista leikkaamisen aikana (latvankeräin myydään erikseen). Pensasleikkurin alapuolella sijaitseva seinäkiinnityskoukku mahdollistaa sen kätevän säilytyksen, kun se ei ole käytössä. Mukana 1 x DCB184 5 Ah -akku, 1 x DCB1104 -laturi ja teräsuoja.
Toimituksen sisältö
- 1 x DCB184 18 V 5,0 Ah -akku
- 1 x DCB1104 -laturi
- 1 x teräsuoja
| Tekniset tiedot | |
| Akun kapasiteetti | 5 Ah |
|---|---|
| Akkutyyppi | Litium-ioni |
| Teräväli | 25 mm |
| Terän pituus | 550 mm |
| Oksan maksimipaksuus | 25 mm |
| Nimellisjännite | 18 V |
| Leikkuumäärä joutokäynnillä | 1400 /min |
| Virtalähde | Akku |
| Tärinäpäästö ah | 2.5 m/s² |
| Tärinän epävarmuus K | 1.5 m/s² |
| Paino akku mukaan lukien | 5.614 kg |
| Paino ilman akkua | 4.69 kg |
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 18 V
Akku kuuluu toimitukseen Kyllä
EAN 5035048838686
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
