Milwaukee M18 FHET60G2-802Tuotenumero: 4066460
Akkupensasleikkuri
akkujen ja laturin kanssa
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4066460Milwaukee M18 FUEL™ -akkupensasleikkuri hiiliharjattomalla POWERSTATE™-moottorilla. Kaksipuolinen hienoteroitettu 60 cm terä mahdollistaa siistin leikkuutuloksen ja paksumpienkin oksien katkaisun. 5-asentoinen kääntyvä kahva. Leikkaa jopa 25 mm oksia.
936,10 €
Sis. ALV
Lähetetään 12-14 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4066460Milwaukee M18 FUEL™ -akkupensasleikkuri hiiliharjattomalla POWERSTATE™-moottorilla. Kaksipuolinen hienoteroitettu 60 cm terä mahdollistaa siistin leikkuutuloksen ja paksumpienkin oksien katkaisun. 5-asentoinen kääntyvä kahva. Leikkaa jopa 25 mm oksia.
Tuotetiedot
Milwaukee M18 FUEL™ -akkupensasleikkuri hiiliharjattomalla POWERSTATE™-moottorilla. Kaksipuolinen hienoteroitettu 60 cm terä mahdollistaa siistin leikkuutuloksen ja paksumpienkin oksien katkaisun. 5-asentoinen kääntyvä kahva. Leikkaa jopa 25 mm oksia. Teräsuojus. Jopa tunnin käyttöaika yhden M18™ REDLITHIUM™ FORGE™ 8,0 Ah -akun latauksella. Paino akun kanssa 5,4 kg (M18 FB8). Mukana toimitetaan 2 x REDLITHIUM™ FORGE™ 8,0 Ah -akkua ja 87 min M12-18 FC -pikalaturi.
- Kaksipuolinen hienoteroitettu 60 cm terä mahdollistaa siistin leikkuutuloksen
- 32 mm terän hammasväli leikkaa jopa 25 mm kovapuuoksia
- 5-asentoinen kääntyvä kahva
- Leikkuuroskatarvike mahdollistaa leikkuujätteen poistamisen käytön aikana
- Optimoitu ergonomia parantaa käyttöhallintaa pitämällä työkalun painon lähellä käyttäjää
- Hiiliharjaton POWERSTATE™-moottori ylläpitää tehon kuormituksessa
- Teräsuojus suojaa terää sen osuessa kiinteään esteeseen
- Jopa tunnin käyttöaika yhdellä M18™ FORGE™ 8,0 Ah -akulla
- Terän pyörimissuuntaa voidaan kääntää jokaisella liipaisimen painalluksella, jolloin jumittunut terä on helppo vapauttaa
- FUEL™ yhdistää kolme Milwaukee-teknologiaa: hiiliharjattoman POWERSTATE™-moottorin, REDLITHIUM™-akun ja REDLINK PLUS™ -elektroniikan, mitkä tuottavat enemmän voimaa, käyttöaikaa ja -ikää
- Toimii kaikilla Milwaukee M18™ -akuilla
Toimituksen sisältö
- 2 kpl 8,0 Ah REDLITHIUM FORGE -akkuja
- 1 kpl M12-18 FC -laturi
| Tekniset tiedot | |
| Akkujen kapasiteetti | 8 Ah |
|---|---|
| Terän pituus | 670 mm |
| Leikkuukapasiteetti | 32 mm |
| Nimellisjännite | 18 V |
| Terän nopeus | 3200 1/min (RPM) |
| Virtalähde | Akku |
| Tärinäpäästö ah | 2.75 m/s² |
| Tärinän epävarmuus K | 1.5 m/s² |
| Paino akku mukaan lukien | 5.4 kg |
| Paino ilman akkua | 4.3 kg |
Sarja Milwaukee M18 Fuel
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 18 V
Akku kuuluu toimitukseen Kyllä
EAN 4058546522544
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
