STIGA Multiclip 547e S KitTuotenumero: 4089752
Akkuruohonleikkuri
akulla ja laturilla, 750 ㎡
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089752Silppuamisominaisuudella varustettu itsevetävä akkuruohonleikkuri, joka on suunniteltu sujuvakäyttöiseksi uuden Fulcrum-ohjaustangon ansiosta. Sen innovatiivisen keskusmekanismin avulla voit säätää leikkuukorkeutta ja -asentoa helposti myös leikkuun aikana.
593,90 €
Sis. ALV
Lähetetään 25.5.2026
Jos haluat seurata, milloin tuotetta on jälleen varastossa, sinun on hyväksyttävä markkinointievästeet. Klikkaa tästä hallitaksesi evästeitä.
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089752Silppuamisominaisuudella varustettu itsevetävä akkuruohonleikkuri, joka on suunniteltu sujuvakäyttöiseksi uuden Fulcrum-ohjaustangon ansiosta. Sen innovatiivisen keskusmekanismin avulla voit säätää leikkuukorkeutta ja -asentoa helposti myös leikkuun aikana.
Tuotetiedot
Multiclip 547e S Kit on silppuamisominaisuudella varustettu itsevetävä akkuruohonleikkuri, joka on suunniteltu sujuvakäyttöiseksi uuden Fulcrum-ohjaustangon ansiosta. Sen innovatiivisen keskusmekanismin avulla voit säätää leikkuukorkeutta ja -asentoa helposti myös leikkuun aikana. Lisäksi ohjaustankoa/työntöaisaa voidaan kallistaa jopa 25° vasemmalle leikkuulaitteesta, jolloin ruohoa on helppo leikata pensasaitojen tai muurien vieressä ilman kolhujen tai naarmujen riskiä.
Harjaton moottori tuottaa 1,5 kW:n tehon ja vaatii vain vähän huoltoa, sekä takaa korkean suorituskyvyn ja luotettavuuden pitkällä aikavälillä. 48 V:n 5 Ah:n STIGA ePower -akun kanssa ruohonleikkuri toimii tehokkaasti, jolloin yhdellä latauksella voi leikata jopa 750 m² noin 30 minuutissa.
Keskellä sijaitseva vipu mahdollistaa 45 cm:n leikkuualustan leikkuukorkeuden nopean säätämisen, mikä mahdollistaa optimaaliset tulokset kaikentyyppisillä nurmikoilla. Innovatiivinen STIGA Multiclip -ominaisuus silppuaa ruohon erittäin hienoksi, mikä ravitsee maaperää luonnollisesti ja edistää vihreämpää ja tasaisempaa kasvua, samalla kun se poistaa keräämisen tarpeen.
Kätevä ja kestävä Multiclip 547e S Kit on varustettu etupuskurilla, joka suojaa leikkuualustaa iskuilta ja naarmuilta. Kahva helpottaa kuljetusta ja mahdollistaa leikkurin nostamisen pohjan puhdistamista varten. Työn päätyttyä riittää, että käännät Fulcrum-ohjaustankoa 180° leikkurin kompaktia säilytystä varten.
Mukana ePower 48V 5 Ah -akku ja pikalaturi.
Harjaton moottori tuottaa 1,5 kW:n tehon ja vaatii vain vähän huoltoa, sekä takaa korkean suorituskyvyn ja luotettavuuden pitkällä aikavälillä. 48 V:n 5 Ah:n STIGA ePower -akun kanssa ruohonleikkuri toimii tehokkaasti, jolloin yhdellä latauksella voi leikata jopa 750 m² noin 30 minuutissa.
Keskellä sijaitseva vipu mahdollistaa 45 cm:n leikkuualustan leikkuukorkeuden nopean säätämisen, mikä mahdollistaa optimaaliset tulokset kaikentyyppisillä nurmikoilla. Innovatiivinen STIGA Multiclip -ominaisuus silppuaa ruohon erittäin hienoksi, mikä ravitsee maaperää luonnollisesti ja edistää vihreämpää ja tasaisempaa kasvua, samalla kun se poistaa keräämisen tarpeen.
Kätevä ja kestävä Multiclip 547e S Kit on varustettu etupuskurilla, joka suojaa leikkuualustaa iskuilta ja naarmuilta. Kahva helpottaa kuljetusta ja mahdollistaa leikkurin nostamisen pohjan puhdistamista varten. Työn päätyttyä riittää, että käännät Fulcrum-ohjaustankoa 180° leikkurin kompaktia säilytystä varten.
Mukana ePower 48V 5 Ah -akku ja pikalaturi.
- Itsevetävä, silppuava ruohonleikkuri
- Fulcrum-ohjaustanko - säädä korkeutta ja kulmaa leikatessasi
- 1,5 kW:n vähän huoltoa vaativa moottori takaa pidemmän käyttöiän
- Yksi vipu helpottaa leikkuukorkeuden säätöä
| Tekniset tiedot | |
| Tuoteryhmä Stiga | Multiclip |
|---|---|
| Tuotenro Stiga | 298472058/ST2 |
| EAN/UPC | 8008984871915 |
| Sarjat | Sarja 5, ePower 48 V |
| Voimanlähde | Akku |
| Akun kapasiteetti | 5 Ah |
| ePower | Kyllä |
| Teho | 1.3 kW |
| Jännite | 48 V |
| Suositeltu työskentelyalue | 750 ㎡ |
| Akku | Sisältyy |
| Litiumakun nimellisteho | 216 Wh |
| Työskentelyaika (+/- 20%) | 28 min |
| Leikkuumenetelmä | Silppuava |
| Leikkuuleveys | 45 cm |
| Leikkuukannen materiaali | Teräs |
| Leikkuukorkeuden säätö | Keskussäätö |
| Leikkuukorkeuden säätöasennot | 5-portainen |
| Leikkuukorkeudet | 31 - 80 mm |
| Virransäästötila (Eco-Mode) | Ei |
| Veto | Itsevetävä |
| Veto | Etupyöräveto |
| Nopeus eteenpäin | 4 km/h |
| Aisa | Fulcrum + soft grip |
| Pyörät | 180/180 mm uritetut pyörät kuulalaakereilla ja pehmeällä kulutuspinnalla |
| Etukahva | Kyllä |
| Säädettävä aisa | Kyllä |
| Taitettava aisa | Kyllä |
| Akkulaturi | Single fast |
| Akkulaturin pistoketyyppi | Europlug (Tyyppi C) + BS (Tyyppi G) |
| Pakkauksen paino | 33 kg |
| Tuotteen pituus | 1420 mm |
| Tuotteen leveys | 485 mm |
| Tuotteen korkeus | 1130 mm |
| Tuotteen paino | 29 kg |
Leikkuuleveys 450 mm
Leikkuukorkeus 31 - 80
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 48 V
Wattia 1300 W
pm_TechSpecKlippareaNY 750.000000 unece.unit.MTK
Akku kuuluu toimitukseen Kyllä
Ruohonkerääjä Ei
EAN 8008984871915
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
