Semperguard Xpert L8-9Tuotenumero: 3100642
Kertakäyttökäsine
erityisen paksu
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 3100642Kulutusta kestävä kertakäyttökäsine nitriilikumista hyvällä sormituntumalla ja kemikaalikestävyydellä. Käsine on pehmeä ja mukava käyttää, mutta samanaikaisesti myös hankausta ja kulutusta hyvin kestävä 0,13 mm:in paksuudella.
34,00 €
Sis. ALV
Saatavilla olevat vaihtoehdot
Yli 10 kpl varastossa | Lähetetään ma 29. joulukuuta
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 3100642Kulutusta kestävä kertakäyttökäsine nitriilikumista hyvällä sormituntumalla ja kemikaalikestävyydellä. Käsine on pehmeä ja mukava käyttää, mutta samanaikaisesti myös hankausta ja kulutusta hyvin kestävä 0,13 mm:in paksuudella.
Tuotetiedot
Kulutusta kestävä kertakäyttökäsine nitriilikumista hyvällä sormituntumalla ja kemikaalikestävyydellä. Käsine on pehmeä ja mukava käyttää, mutta samanaikaisesti myös hankausta ja kulutusta hyvin kestävä 0,13 mm:in paksuudella. Se on kemikaaleilta hyvin suojaava ja käsineen läpäisyaika on tavanomaista kertakäyttökäsinettä pidempi. Käsine on puuteriton ja sormenpäät muotoiltu uurretulla pinnalla parempaa otetta varten. Erinomaisen soveltuva siivousalalle, kemianteollisuuteen, maatalouteen, kirjapainoihin, laboratorioon ja kotitöihin.
| Tekniset tiedot | |
| Käsineen tyyppi | Kertakäyttökäsine |
| Väri | Sininen |
| Paksuus | 0,13 mm |
| Pulverimuoto | Ei |
| Soveltuu elintarvikekäyttöön | Kyllä |
| Yhteensopiva | EN 374 |
| AQL | 1,5 |
| Kämmenpuolen materiaali | Nitriili |
| Kämmenselän materiaali | Nitriili |
| Koko | M |
Koko M
Monipakkaus Kyllä
Materiaali Nitriili
Vuori Ei
Väri Sininen
EAN 9001570505668
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
