Makita DUC353ZTuotenumero: 2330288

Makita
Ketjusaha
ilman akkua ja laturia
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 2330288
Ketjusaha. Monipuolinen ja suorituskykyinen hiiliharjaton saha 20m/s ketjunopeudella monenlaisiin tarpeisiin rakennuksilla, kotona, mökillä tai vaikkapa rankametsässä. Korkea 36V jännite saadaan aikaan kahdella 18V LXT akulla.
Prisjakt
396,00 € -10%
Sis. ALV
4 kpl varastossa | Lähetetään ma 20. heinäkuuta
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tämä tuote sisältyy seuraaviin:
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 2330288
Ketjusaha. Monipuolinen ja suorituskykyinen hiiliharjaton saha 20m/s ketjunopeudella monenlaisiin tarpeisiin rakennuksilla, kotona, mökillä tai vaikkapa rankametsässä. Korkea 36V jännite saadaan aikaan kahdella 18V LXT akulla.

Tuotetiedot

Makita DUC353Z on ketjusaha. Monipuolinen ja suorituskykyinen hiiliharjaton saha 20m/s ketjunopeudella monenlaisiin tarpeisiin rakennuksilla, kotona, mökillä tai vaikkapa rankametsässä. Korkea 36V jännite saadaan aikaan kahdella 18V LXT akulla. Saha on varustettu 14" laipalla sekä teräketjun ja laipan pikakiristyksellä. Runkoversio ilman akkua ja latauslaitetta.


Ominaisuudet
  • 36V suorituskyky kahdesta 18V akusta sarjaan kytkettynä. Akut asetetaan laitteeseen rinnakkain erillisiin akkutelakoihin
  • Teräketjun ja laipan vaihto, sekä kiristys ilman työkaluja
  • Automaattinen ketjunvoitelu
  • Hiiliharjaton huoltovapaa ja pitkäikäinen moottori
  • Kompaktin rakenteen ansiosta sahan käsiteltävyys on vaivatonta
  • Runkomalli - toimitetaan ilman akkua ja laturia


Tekniset tiedot:  
Max. ketjunopeus 20 m/s
Teräketju 3/8"
Ketjun paksuus 0,043"
Ketjun paksuus 1,1 mm
Vetolenkkien määrä 52
Teräöljysäiliö 0,2 l
Jännite 2x18 V
Paino akulla (EPTA) 4,6 - 5,5 kg
Mitat (PxLxK) 773 x 215 x 235 mm
Laippa 350 (14") mm

Suosittelemme