AL-KO 40.4 E ComfortTuotenumero: 4066286
Ruohonleikkuri
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4066286AL-KO 40.4 E Comfort sähköruohonleikkuri on kevyt ja ketterä sähkökäyttöinen ruohonleikkuri 40 cm leikkuuleveydellä. Soveltuu 600 m² nurmikoille asti. Keruusäiliön tilavuus on 43 litraa, ja se voidaan helposti irrottaa, jos haluat mieluummin käyttää taakseheittoa. Myös bioleikkuu onnistuu käyttämällä mukana tulevaa bioleikkuutulppaa.
261,60 €
Sis. ALV
2 kpl varastossa | Lähetetään 24 tunnin sisällä!
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4066286AL-KO 40.4 E Comfort sähköruohonleikkuri on kevyt ja ketterä sähkökäyttöinen ruohonleikkuri 40 cm leikkuuleveydellä. Soveltuu 600 m² nurmikoille asti. Keruusäiliön tilavuus on 43 litraa, ja se voidaan helposti irrottaa, jos haluat mieluummin käyttää taakseheittoa. Myös bioleikkuu onnistuu käyttämällä mukana tulevaa bioleikkuutulppaa.
Tuotetiedot
AL-KO 40.4 E Comfort sähköruohonleikkuri on kevyt ja ketterä sähkökäyttöinen ruohonleikkuri 40 cm leikkuuleveydellä. Soveltuu 600 m² nurmikoille asti. Keruusäiliön tilavuus on 43 litraa, ja se voidaan helposti irrottaa, jos haluat mieluummin käyttää taakseheittoa. Myös bioleikkuu onnistuu käyttämällä mukana tulevaa bioleikkuutulppaa. Leikkuukorkeuden säätö vivulla kuuteen eri asentoon välillä 28–68 mm. Reilun kokoiset takapyörät mahdollistavat hyvän etenemiskyvyn myös epätasaisella alustalla, ja 1400 W moottori tarjoaa riittävästi tehoa koko leikkuuleveyden hyödyntämiseen. Leikkuri on varustettu korkealaatuisella Longlife-moottorilla, joka takaa pitkän käyttöiän ja luotettavan suorituskyvyn.
| Tekniset tiedot | |
| Nettopaino | 19,2 kg |
|---|---|
| Mitat, korkeus | 105 cm |
| Mitat, leveys | 45 cm |
| Mitat, pituus | 130 cm |
| Ohjauspaneeli kahvassa | Ei |
| Taattu äänitehotaso LwA | 96 dB(A) |
| Kategoria | Comfort |
| Virtalähde | Sähkö |
| Leikkuuleveys | 40 cm |
| Työleveys | 40 cm |
| Leikkuukorkeus | 28–68 mm |
| Leikkuukorkeuden säätö | Keskitetty, 6 asentoa |
| Bioleikkuu | Kyllä |
| Sivupoisto | Ei |
| Toiminto | 3-in-1 |
| Korkeussäädettävä aisa | Kyllä |
| Taitettava aisa | Ei |
| Maks. etenemisnopeus | 2,5 km/h |
| Takapyörän halkaisija | 190 mm |
| Etupyörän halkaisija | 155 mm |
| Kuulalaakeroidut pyörät | Ei |
| Teho | 1 kW |
| Teho | 1,4 kW |
Leikkuuleveys 400 mm
Leikkuukorkeus 68
Käyttötyyppi Verkkovirta-adapteri
Wattia 1400 W
Ruohonkerääjä Kyllä
EAN 4003718065244
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
