STIGA Combi 748e V KitTuotenumero: 4089748
Akkuruohonleikkuri
akuilla ja laturilla, 1000 ㎡
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089748Akkukäyttöinen ruohonleikkuri on nopea, kestävä ja tehokas, tarjoten hyvän suorituskyvyn ja fiksut toiminnot. Kestävä 46 cm galvanoitu metallinen leikkuukansi 46 cm leikkuuleveydellä leikkaa helposti hieman suuremmankin pinta-alan.
794,90 €
Sis. ALV
Lähetetään 9-13 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089748Akkukäyttöinen ruohonleikkuri on nopea, kestävä ja tehokas, tarjoten hyvän suorituskyvyn ja fiksut toiminnot. Kestävä 46 cm galvanoitu metallinen leikkuukansi 46 cm leikkuuleveydellä leikkaa helposti hieman suuremmankin pinta-alan.
Tuotetiedot
Akkukäyttöinen ruohonleikkuri on nopea, kestävä ja tehokas, tarjoten hyvän suorituskyvyn ja fiksut toiminnot. Kestävä 46 cm galvanoitu metallinen leikkuukansi 46 cm leikkuuleveydellä leikkaa helposti hieman suuremmankin pinta-alan. 1,5 kW hiiliharjaton moottori mahdollistaa tehokkaan ja miellyttävän leikkuun.
Combi 748e V:n intuitiiviset säätimet Eco-tilalle ja 6 ajonopeudelle lisää joustavuutta ja leikkuun mukauttamista. 4-in-1-leikkuujärjestelmä (keräävä, silppuava sekä taakse- ja sivullepuhaltava) ja kuusi leikkuukorkeusasetusta. Nurmikon ja vuodenajan mukaan voit valita keruun, silppuavan bioleikkuun, taakse- ja sivullepuhalluksen välillä. Työntöaisaa voidaan säätää käyttäjän pituuden mukaan. Etuosassa on myös vahva iskusuojus sekä kantokahva helpottamaan nostamista ja kuljetusta. Mukana 2 x STIGA ePower 48V 5,0 Ah -akkua ja laturi.
Combi 748e V:n intuitiiviset säätimet Eco-tilalle ja 6 ajonopeudelle lisää joustavuutta ja leikkuun mukauttamista. 4-in-1-leikkuujärjestelmä (keräävä, silppuava sekä taakse- ja sivullepuhaltava) ja kuusi leikkuukorkeusasetusta. Nurmikon ja vuodenajan mukaan voit valita keruun, silppuavan bioleikkuun, taakse- ja sivullepuhalluksen välillä. Työntöaisaa voidaan säätää käyttäjän pituuden mukaan. Etuosassa on myös vahva iskusuojus sekä kantokahva helpottamaan nostamista ja kuljetusta. Mukana 2 x STIGA ePower 48V 5,0 Ah -akkua ja laturi.
| Tekniset tiedot | |
| Tuoteryhmä | Combi |
|---|---|
| Tuotenro Stiga | 2L0487978/ST3 |
| EAN/UPC | 8008984871922 |
| Sarja | Sarja 7, ePower 48 V |
| Voimanlähde | Akku |
| Akun kapasiteetti | 2 x 5 Ah |
| ePower | Kyllä |
| Teho | 1,5 kW |
| Jännite | 48 V |
| Suositeltu työskentelyalue | 1000 ㎡ |
| Akku | Sisältyy |
| Litiumakun nimellisteho | 432 Wh |
| Työskentelyaika (+/- 20%) | 36 min |
| Leikkuumenetelmä | Keräävä, Silppuava, Sivullepuhaltava, Taaksepuhaltava |
| 4 leikkuumenetelmää samassa laitteessa | Kyllä |
| Leikkuuleveys | 46 cm |
| Leikkuukannen materiaali | Galvanoitu teräs |
| Leikkuukorkeuden säätö | Keskussäätö |
| Leikkuukorkeuden säätöasennot | 6-portainen |
| Leikkuukorkeudet | 22 - 80 mm |
| Virransäästötila (Eco-Mode) | Kyllä |
| Veto | Itsevetävä sähköisellä nopeudensäätimellä |
| Veto | Takapyöräveto |
| Nopeus eteenpäin | 2,5 - 5 km/h |
| Keruusäiliön tilavuus | 60 l |
| Aisa | Fulcrum hallintanäppäimistöllä + soft grip |
| Pyörät | 200/280 mm uritetut pyörät kuulalaakereilla ja pehmeällä kulutuspinnalla |
| Etukahva | Kyllä |
| Säädettävä aisa | Kyllä |
| Taitettava aisa | Kyllä |
| Keruusäiliön tyyppi | Kangas, täytön ilmaisimella |
| Akkulaturi | 2 x Single fast |
| Akkulaturin pistoketyyppi | Europlug (Tyyppi C) + BS (Tyyppi G) |
| Taattu äänitehotaso (LwA) | 95 dB(A) |
| Mitattu äänitehotaso | 94,36 dB(A) |
| Mitattu äänenpainetaso käyttäjän korvassa | 82,4 dB(A) |
| Tärinätaso käsi (m/s2) | < 2.5 |
| Pakkauksen paino | 39 kg |
| Tuotteen pituus | 1510 mm |
| Tuotteen leveys | 530 mm |
| Tuotteen korkeus | 1200 mm |
| Tuotteen paino | 33 kg |
Leikkuuleveys 460 mm
Leikkuukorkeus 22 - 80
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 48 V
Wattia 1500 W
pm_TechSpecKlippareaNY 1000.000000 unece.unit.MTK
Akku kuuluu toimitukseen Kyllä
Ruohonkerääjä Kyllä
EAN 8008984871922
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
