STIGA Multiclip 547 AE KitTuotenumero: 4089739
Akkuruohonleikkuri
akulla ja laturilla, 800 ㎡
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089739Multiclip 547 AE on akkukäyttöinen ruohonleikkuri, joka on suunniteltu silppuamiseen. Se toimii yhdellä 48 V 4 Ah ePower-akulla, jonka yhdellä latauksella voi leikata jopa 800 m² alueen. Laite tarjoaa korkean suorituskyvyn ilman johtoja, päästöjä tai liiallista melua. Multiclip-tulppa silppuaa ruohon hienoksi, mikä parantaa nurmikon terveyttä.
448,80 €
Sis. ALV
Lähetetään 9-13 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089739Multiclip 547 AE on akkukäyttöinen ruohonleikkuri, joka on suunniteltu silppuamiseen. Se toimii yhdellä 48 V 4 Ah ePower-akulla, jonka yhdellä latauksella voi leikata jopa 800 m² alueen. Laite tarjoaa korkean suorituskyvyn ilman johtoja, päästöjä tai liiallista melua. Multiclip-tulppa silppuaa ruohon hienoksi, mikä parantaa nurmikon terveyttä.
Tuotetiedot
Multiclip 547 AE on akkukäyttöinen ruohonleikkuri, joka on suunniteltu silppuamiseen. Se toimii yhdellä 48 V 4 Ah ePower-akulla, jonka yhdellä latauksella voi leikata jopa 800 m² alueen. Laite tarjoaa korkean suorituskyvyn ilman johtoja, päästöjä tai liiallista melua. Multiclip-tulppa silppuaa ruohon hienoksi, mikä parantaa nurmikon terveyttä. Leikkuukorkeutta voidaan säätää viiteen asentoon 31–80 mm:n välillä eri vuodenaikoihin sopivaksi. Ergonominen ohjaustanko mahdollistaa mukavuuden ja hallittavuuden, jolloin jokainen leikkuukerta sujuu sujuvasti ja tehokkaasti. Ohjaustankoa/aisaa voidaan säätää tarpeidesi mukaan kahteen eri asentoon, ja leikkuun jälkeen se voidaan taittaa eteenpäin helppoa säilytystä varten. Etuosaan sijoitettu kantokahva helpottaa ruohonleikkurin siirtämistä esimerkiksi portaita pitkin tai autoon. Kestävä etupuskuri suojaa lisäksi laitetta iskuilta. Mukana 48 V 4,0 Ah -akku ja laturi.
| Tekniset tiedot | |
| Tuoteryhmä Stiga | Multiclip |
|---|---|
| Tuotenro Stiga | 298471058/ST1 |
| EAN/UPC | 8008984842120 |
| Sarja | Sarja 5, ePower 48 V |
| Voimanlähde | Akku |
| Akun kapasiteetti | 4 Ah |
| ePower | Kyllä |
| Teho | 1,3 kW |
| Jännite | 48 V |
| Suositeltu työskentelyalue | 800 ㎡ |
| Akku | Sisältyy |
| Litiumakun nimellisteho | 172,8 Wh |
| Työskentelyaika (+/- 20%) | 30 min |
| Leikkuumenetelmä | Silppuava |
| Leikkuuleveys | 45 cm |
| Leikkuukannen materiaali | Teräs |
| Leikkuukorkeuden säätö | Keskussäätö |
| Leikkuukorkeuden säätöasennot | 5-portainen |
| Leikkuukorkeudet | 31 - 80 mm |
| Virransäästötila (Eco-Mode) | Ei |
| Veto | Työnnettävä |
| Aisa | Ergonominen kahdenkäden kytkimellä |
| Pyörät | 180/180 mm uritetut pyörät kuulalaakereilla ja pehmeällä kulutuspinnalla |
| Etukahva | Kyllä |
| Säädettävä aisa | Ei |
| Taitettava aisa | Kyllä |
| Akkulaturi | Single fast |
| Akkulaturin pistoketyyppi | Europlug (Tyyppi C) + BS (Tyyppi G) |
| Taattu äänitehotaso (LwA) | 96 dB(A) |
| Mitattu äänitehotaso | 82,62 dB(A) |
| Mitattu äänenpainetaso käyttäjän korvassa | 72,4 dB(A) |
| Tärinätaso käsi (m/s2) | <2.5 |
| Pakkauksen paino | 27,4 kg |
| Tuotteen pituus | 1330 mm |
| Tuotteen leveys | 495 mm |
| Tuotteen korkeus | 1130 mm |
| Tuotteen paino | 23 kg |
Leikkuuleveys 450 mm
Leikkuukorkeus 31 - 80
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 48 V
Wattia 1300 W
pm_TechSpecKlippareaNY 800.000000 unece.unit.MTK
Akku kuuluu toimitukseen Kyllä
Ruohonkerääjä Ei
EAN 8008984842120
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
