STIGA Multiclip 747e V KitTuotenumero: 4089740
Akkuruohonleikkuri
akuilla ja laturilla, 1300 ㎡
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089740Multiclip 747e V Kit on akkukäyttöinen silppuava ruohonleikkuri, joka sopii suurempien nurmikoiden leikkaamiseen. Intuitiiviset säätimet Eco-tilalle ja 6 ajonopeudelle, mikä lisää joustavuutta ja leikkuun mukauttamista.
733,90 €
Sis. ALV
Lähetetään 9-13 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4089740Multiclip 747e V Kit on akkukäyttöinen silppuava ruohonleikkuri, joka sopii suurempien nurmikoiden leikkaamiseen. Intuitiiviset säätimet Eco-tilalle ja 6 ajonopeudelle, mikä lisää joustavuutta ja leikkuun mukauttamista.
Tuotetiedot
Multiclip 747e V Kit on akkukäyttöinen silppuava ruohonleikkuri, joka sopii suurempien nurmikoiden leikkaamiseen. Intuitiiviset säätimet Eco-tilalle ja 6 ajonopeudelle, mikä lisää joustavuutta ja leikkuun mukauttamista. Käyttövoimana on kaksi STIGA ePower 48V 5Ah -akkua (sisältyy laturin kanssa) ja 1,5 kW:n harjaton moottori, jotka takaavat korkean suorituskyvyn, energiatehokkuuden ja mahdollistavat jopa 1300 m²:n leikkuualueen leikkaamisen noin 50 minuutissa yhdellä latauksella.
Soft grip -kahvan/aisan asento on säädettävissä ja se on säädettävissä myös korkeussuunnassa tukevien cam lock -lukkojen avulla. Leikkuukorkeutta voidaan säätää 5-portaisesti optimaalisten tulosten saavuttamiseksi. Vahvistettu muovinen etusuoja suojaa leikkuulaitetta iskuilta ja kolhuilta. Ruohonleikkaamisen jälkeen aisa taittuu helposti kokoon kompaktia säilytystä varten. Mukana 2 x STIGA ePower 48V 5,0 Ah -akkua ja laturi.
Soft grip -kahvan/aisan asento on säädettävissä ja se on säädettävissä myös korkeussuunnassa tukevien cam lock -lukkojen avulla. Leikkuukorkeutta voidaan säätää 5-portaisesti optimaalisten tulosten saavuttamiseksi. Vahvistettu muovinen etusuoja suojaa leikkuulaitetta iskuilta ja kolhuilta. Ruohonleikkaamisen jälkeen aisa taittuu helposti kokoon kompaktia säilytystä varten. Mukana 2 x STIGA ePower 48V 5,0 Ah -akkua ja laturi.
| Tekniset tiedot | |
| Tuoteryhmä Stiga | Multiclip |
|---|---|
| Tuotenro Stiga | 298473278/ST3 |
| EAN/UPC | 8008984872257 |
| Sarja | Sarja 7, ePower 48 V |
| Voimanlähde | Akku |
| Akun kapasiteetti | 2 x 5 Ah |
| ePower | Kyllä |
| Teho | 1,5 kW |
| Jännite | 48 V |
| Suositeltu työskentelyalue | 1300 ㎡ |
| Akku | Sisältyy |
| Litiumakun nimellisteho | 432 Wh |
| Työskentelyaika (+/- 20%) | 48 min |
| Leikkuumenetelmä | Silppuava |
| Leikkuuleveys | 45 cm |
| Leikkuukannen materiaali | Galvanoitu teräs |
| Leikkuukorkeuden säätö | Keskussäätö |
| Leikkuukorkeuden säätöasennot | 5-portainen |
| Leikkuukorkeudet | 31 - 80 mm |
| Virransäästötila (Eco-Mode) | Kyllä |
| Veto | Itsevetävä sähköisellä nopeudensäätimellä |
| Veto | Etupyöräveto |
| Nopeus eteenpäin | 2,5 - 5 km/h |
| Aisa | Fulcrum hallintanäppäimistöllä + soft grip |
| Pyörät | 180/180 mm uritetut pyörät kuulalaakereilla ja pehmeällä kulutuspinnalla |
| Etukahva | Kyllä |
| Säädettävä aisa | Kyllä |
| Taitettava aisa | Kyllä |
| Akkulaturi | 2 x Single fast |
| Akkulaturin pistoketyyppi | Europlug (Tyyppi C) + BS (Tyyppi G) |
| Taattu äänitehotaso (LwA) | 96 dB(A) |
| Mitattu äänitehotaso | 82.62 dB(A) |
| Mitattu äänenpainetaso käyttäjän korvassa | 72.4 dB(A) |
| Tärinätaso käsi (m/s2) | <2.5 |
| Pakkauksen paino | 34,9 kg |
| Tuotteen pituus | 1420 mm |
| Tuotteen leveys | 485 mm |
| Tuotteen korkeus | 1130 mm |
| Tuotteen paino | 31 kg |
Leikkuuleveys 450 mm
Leikkuukorkeus 31 - 80
Käyttötyyppi Akkukäyttöinen
Volttia 48 V
Wattia 1500 W
pm_TechSpecKlippareaNY 1300.000000 unece.unit.MTK
Akku kuuluu toimitukseen Kyllä
Ruohonkerääjä Ei
EAN 8008984872257
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
