Makita DLM466ZXTuotenumero: 4086653
Akkuruohonleikkuri
ilman akkua ja laturia, 900 m²
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4086653Vahva teräsrunkoinen DLM466ZX 18V X2 LXT® akkuruohonleikkuri hiiliharjattomalla moottorilla, jonka käyttöjännite 2 x 18 V (tuottaen 36 V-tehon). Erittäin kevyt käsitellä ja käyttää. Korkeuden säätö yhdellä kahvalla. Kuulalaakeroidut pyörät. Leikkuuleveys 46 cm, suurin suositeltu leikkausalue 900 m2. 60 litran keruusäiliö. Kaksi vaihtoehtoista leikkuumenetelmää: keräävä ja bioleikkaava. Yhdistelmäterä mahdollistaa molemmat käyttötavat.
591,90 €
Sis. ALV
Lähetetään 9-13 päivän sisällä
Nopeat toimitukset
30 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Tuotenumero: 4086653Vahva teräsrunkoinen DLM466ZX 18V X2 LXT® akkuruohonleikkuri hiiliharjattomalla moottorilla, jonka käyttöjännite 2 x 18 V (tuottaen 36 V-tehon). Erittäin kevyt käsitellä ja käyttää. Korkeuden säätö yhdellä kahvalla. Kuulalaakeroidut pyörät. Leikkuuleveys 46 cm, suurin suositeltu leikkausalue 900 m2. 60 litran keruusäiliö. Kaksi vaihtoehtoista leikkuumenetelmää: keräävä ja bioleikkaava. Yhdistelmäterä mahdollistaa molemmat käyttötavat.
Tuotetiedot
Vahva teräsrunkoinen Makita DLM466ZX 18V X2 LXT® akkuruohonleikkuri hiiliharjattomalla moottorilla, jonka käyttöjännite 2 x 18 V (tuottaen 36 V-tehon). Erittäin kevyt käsitellä ja käyttää. Korkeuden säätö yhdellä kahvalla. Kuulalaakeroidut pyörät. Leikkuuleveys 46 cm, suurin suositeltu leikkausalue 900 m2. 60 litran keruusäiliö. Kaksi vaihtoehtoista leikkuumenetelmää: keräävä ja bioleikkaava. Yhdistelmäterä mahdollistaa molemmat käyttötavat.
Ketterässä akkuruohonleikkurissa leikkuukorkeus on keskitetysti säädettävissä yhdellä kahvalla välillä 20–75 mm, jonka ansiosta voit helposti ja nopeasti säätää laitetta maaston mukaan. Kuulalaakeroidut pyörät tekevät laitteen liikuttelemisesta helppoa ja huoletonta. Lisämukavuutta työskentelemiseen tuo pehmustettu kädensija sekä helposti kokoontaitettava aisa.
Teräsrunkoisessa akkuleikkurissa on kaksi vaihtoehtoista leikkuumenetelmää: keräävä ja bioleikkaava. Keruusäiliön tilavuus on 60 litraa. Suositussa silppuavassa bioleikkaavassa leikkuumenetelmässä ruohosilppu pysyy leikkuukannen sisällä pidempään ja hienontuu, kunnes silppu palaa takaisin ruohonjuurelle, jossa se muuntuu luonnolliseksi lannoitteeksi. DLM466 on varustettu yhdistelmäterällä, joka toimii sekä keräväänä että bioleikkaavana käytettäessä. Jos leikkuria käyttää pääsääntöisesti bioleikkaavana, voi leikkurin varustaa varsinaisella bioterällä. Leikkurin pohjan voi pestä vedellä joten se on helppo pitää siistinä käytön jälkeen (Huom! Ei saa pestä painepesurilla).
Akkuruohonleikkuri käyttää voimanlähteenään kahta 18 V:n akkua sarjaan kytkettynä. Akut asetetaan laitteeseen rinnakkain erillisiin akkutelakoihin, joiden avulla laite toimii 36 V:n suorituskyvyllä. Hiiliharjaton moottori on energiatehokas ja huoltovapaa. Elektroninen jarru pysäyttää laitteen toiminnan nopeasti. Runkoversio ilman akkua ja laturia.
Ketterässä akkuruohonleikkurissa leikkuukorkeus on keskitetysti säädettävissä yhdellä kahvalla välillä 20–75 mm, jonka ansiosta voit helposti ja nopeasti säätää laitetta maaston mukaan. Kuulalaakeroidut pyörät tekevät laitteen liikuttelemisesta helppoa ja huoletonta. Lisämukavuutta työskentelemiseen tuo pehmustettu kädensija sekä helposti kokoontaitettava aisa.
Teräsrunkoisessa akkuleikkurissa on kaksi vaihtoehtoista leikkuumenetelmää: keräävä ja bioleikkaava. Keruusäiliön tilavuus on 60 litraa. Suositussa silppuavassa bioleikkaavassa leikkuumenetelmässä ruohosilppu pysyy leikkuukannen sisällä pidempään ja hienontuu, kunnes silppu palaa takaisin ruohonjuurelle, jossa se muuntuu luonnolliseksi lannoitteeksi. DLM466 on varustettu yhdistelmäterällä, joka toimii sekä keräväänä että bioleikkaavana käytettäessä. Jos leikkuria käyttää pääsääntöisesti bioleikkaavana, voi leikkurin varustaa varsinaisella bioterällä. Leikkurin pohjan voi pestä vedellä joten se on helppo pitää siistinä käytön jälkeen (Huom! Ei saa pestä painepesurilla).
Akkuruohonleikkuri käyttää voimanlähteenään kahta 18 V:n akkua sarjaan kytkettynä. Akut asetetaan laitteeseen rinnakkain erillisiin akkutelakoihin, joiden avulla laite toimii 36 V:n suorituskyvyllä. Hiiliharjaton moottori on energiatehokas ja huoltovapaa. Elektroninen jarru pysäyttää laitteen toiminnan nopeasti. Runkoversio ilman akkua ja laturia.
- 3 in 1 (ruohonleikkuu / ruohon kerääminen / silppuaminen)
- Säädettävä leikkuukorkeus
- Ergonomisesti muotoiltu ja pehmeä kumipinta mukavaan käyttöön
- Elektroninen jarru tehokkaaseen ja turvalliseen työskentelyyn
- 2-hampainen terä sekä leikkaamiseen että silppuamiseen
- Vakionopeuden säätö pitää kierrokset tasaisena kuormituksessa
| Tekniset tiedot | |
| Jännite | 2 x 18 V |
|---|---|
| Akkutyyppi LXT | Kyllä |
| Akun tyyppi | Li-ion |
| Hiiliharjaton moottori | Kyllä |
| Kierrosluku | 2500 / 3300 min⁻¹ |
| Leikkuukorkeuden säätö (asentoa) | 10 |
| Leikkuuleveys | 46 cm |
| Leikkuukorkeus | 20 - 75 mm |
| Takapyörän halkaisija | 20,5 cm |
| Etupyörän halkaisija | 18 cm |
| Keruusäiliö | 60 l |
| Keräävä | Kyllä |
| Bioleikkaava | Kyllä |
| Kierrosluku (normaalitilassa) | 3300 min⁻¹ |
| Kierrosluku (alennettu melutaso-tilassa) | 2500 min⁻¹ |
| Leikkuualue 6,0 Ah x 2 | 960 m² |
| Leikkuualue 12,0 Ah x 2 | 1920 m² |
| Käyttöaika 18V / 6,0 Ah x2 | 24 min |
| Ääniteho (Lwa) | 92 dB(A) |
| Äänenpainetaso (LpA) | 84 dB(A) |
| Melun toleranssi (K-tekijä) | 3 dB(A) |
| Tärinäarvo | ≤ 2,5 m/s² |
| Tärinän toleranssi (K-tekijä) | 1,5 m/s² |
| Tuotteen mitat (P x L x K) | 1270 - 1440 x 535 x 915 - 1110 mm |
| Mitat kokoontaitettuna (PxLxK) | 1050 - 1160 x 535 x 610 - 760 mm |
| Paino akuilla | 22,4 - 24,8 kg |
EAN 197050010643
Valmistaja
Valmistajan osoite
Ota yhteyttä valmistajaan Tiedot puuttuvat, ota meihin yhteyttä saadaksesi lisätietoja
